Poradna - strana 77

Příspěvková organizace města - mateřská školka pořádala zápis. Nikde nebyla zveřejněna kritéria přijetí. Musí být zveřejněna před zápisem pro veřejnost a zveřejněn počet dětí, které může školka přijmout vzít? Může si stanovit kritéria přijetí (např. věk dítěte, bydliště atd.) školka sama? Po rodičích požadovala vyplnit zaměstnání obou dvou rodičů a číslo do zaměstnání atd., má to na to školka právo, resp. může díky tomu rozhodnout, zda přijme dítě zaměstnaných/nezaměstnaných rodičů? Není toto informace ohledně přijetí irelevantní? Nemá se hledět pouze zájmy dítě a nikoliv na to, kde a zda rodiče pracují, či nepracují? Rodiče nechali zapsat dítě, kterému bude v září 2,5 roku. Můžeme se v případě nepřijetí odvolat na kraj? Jak případně postupovat (sepsat nějaké odvolání?)? Je možné si vyžádat kritéria a jejich hodnocení?
Vydáno: 06. 10. 2022
Prosím o odpověď na následující 2 otázky: 1. Je možné do výpočtu PHmax mateřské školy započítat i třídu s 11 dětmi? Do třídy nelze z prostorových důvodů umístit více dětí. Celkově se jedná o čtyřtřídní mateřskou školu s celkovým počtem 85 dětí. Podmínka minimálního počtu dětí ve třídě čtyřtřídní mateřské školy je tedy splněna (18 dětí). 2. Bude od ledna 2020 překrývání přímé pedagogické činnosti učitelů MŠ i nadále doporučením dle možností a podmínek školy, nebo bude povinné v plném rozsahu? Metodika stanovení PHmax pro předškolní vzdělávání (vydalo MŠMT) uvádí, že „Překrývání již není podmínkou, ale pouze doporučením dle možností a podmínek školy, tudíž ředitelky/ředitelé mohou flexibilně reagovat na aktuální potřeby při rozpisu služeb učitelů“.
Vydáno: 06. 10. 2022
Od 25. 8. 2016 jsme uzavřeli pracovní poměr s neaprobovanou učitelkou (v současné době chybí k dokončení studia obhajoba diplomové práce na pedagogické vysoké škole) do 24. 8. 2017. Poté jsme pracovní poměr prodloužili do 24. 8. 2018 a o rok později do 24. 8. 2019. Je možné s touto paní učitelkou od 25. 8. 2019 uzavřít opět pracovní poměr na dobu určitou, když by pracovní poměr byl uzavřen na dobu trvání mateřské a následné rodičovské dovolené, na kterou by nastoupila jiná učitelka v tomto termínu (nebo přibližném např. od 1. 9. 2019 - nelze nyní přesně stanovit)? Také není jasné, zdali již v té době bude mít již dokončené vysokoškolské vzdělání, pokud by to bylo pro tento případ podstatné.