NEWSLETTER Rizeni skoly   13/22
  Datum vydání: 23. 6. 2022 Pokud se vám email nezobrazuje správně, klikněte zde.
  Řízení školy online   Newsletter vonící prázdninami

Co je nového

"Každý den má 24 hodin a týden 7 dní. Jak je rozdělíte, je na vás. Máte za sebou dva náročné roky a před sebou další, který rozhodně snadný nebude. O to víc je důležité „dobíjet baterky“. Myslete na to, prosím, a nedopusťte, aby vás „vypnulo“ až teprve vaše tělo. Vysílá signály, nejprve něžně, postupně přidává na intenzitě, a pokud je budete ignorovat, dokáže vám dát velmi důrazně najevo: „Zpomal!“ To ovšem nebývá příjemné a budete muset vynaložit nemálo energie na odstranění napáchaných škod. „Zdraví máme jen jedno“ je rčení navýsost pravdivé. Pro to letošní čtení na prázdniny jsme vybrali velmi aktuální téma wellbeingu a s ním související age management."
Příjemné letní čtení, zamýšlení se a odpočívání přeje Naďa Eretová i celá redakce Řízení školy.

Na co nezapomenout

Učitelský měsíčník - Unikátní časopis pro učitele, který se snaží svým čtenářům přinášet inspiraci nejen do výuky.
  • v červnu s přílohou - Vzdělávání dětí a žáků z Ukrajiny právě teď
Předplatné si můžete zakoupit v našem eshopu.

Stojí za přečtení

• Systémová podpora wellbeingu ředitelů škol - Již druhým rokem jsme v situaci, která od ředitelů škol vyžaduje neustálou adaptaci na měnící se podmínky bez možnosti dostatečné přípravy na přicházející změny. Pandemii a s ní spojená omezení plynule vystřídala krize uprchlická. Obdobně jako v případě pandemie ani v případě této krize nevíme, jak se bude dále vyvíjet, což značně ztěžuje jakékoliv dlouhodobější plánování, které by přineslo větší předvídatelnost a kontrolu nad nastalou situací.
  • Daniel Stach, moderátor a popularizátor vědy - Diváci ho znají jako toho sympaťáka z ČT24, který se snaží lidem ukázat, že věda je všude kolem nás. Popularizuje vědu fakticky a vědecky správně, ale zároveň tak, aby ji diváci pochopili. Moderátor České televize Daniel Stach: o školních létech, Vědě ČT24 i geniální sestře.
  • Okamžitě se uklidni! aneb co dělat se vztekajícím se předškolákem? - Pro děti pozdně batolecího a raně předškolního věku jsou typické vzteky, jež jdou svou intenzitou až do amoku. Dítě křičí (řve), kope, bouchá, kouše, rozbíjí hračky, strká do lidí… Příčina malicherná. Co s tím a co poradit rodičům?
  • Analýza Přijímací řízení: vybíráme správně? - Co nám přináší a co bere stávající systém přijímacího řízení na střední školy? V čem se systém jednotné přijímací zkoušky osvědčil? Splnil původní očekávání? Jaké jsou jeho výhody a nevýhody?
  • Individualizovaný wellbeing (aneb nedívejme se na všechny stejně) - Wellbeing je termín, který se začíná objevovat ve slovníku vedoucích pracovníků, a tedy i ředitelů škol a školských zařízení. Co wellbeing představuje? A jak dosáhnout jeho naplnění u dovednostně, zkušenostně i věkově rozdílných pracovníků? Zapojením age managementu? Pojďme se na wellbeing podívat individuálně a zajistit si jeho prostřednictvím spokojené zaměstnance.
  • Mezní situace - Německý filosof Karl Jaspers popisoval mezní situace člověka tak, že jsou to situace a okamžiky, kdy selhávají veškeré stereotypy, vytvořené algoritmy a osvědčené postupy při řešení nastalých situacích.

EDUjob

Denně nové nabídky pracovních pozic i inzeráty uchazečů. Stačí si vybrat: edujob.cz
Váš inzerát okamžitě zveřejníme, platbu můžete provést až později.

Aktuality

Tento email dostáváte jako uživatelé webové aplikace Řízení školy online. Pokud si již nepřejete emaily dostávat, klikněte ZDE.
  © 2022 Wolters Kluwer ČR, a. s.