NEWSLETTER Rizeni skoly   12/20201    
  Datum vydání: 16. 6. 2021 Pokud se vám email nezobrazuje správně, klikněte zde.  
  Řízení školy online   Ještě pár dnů    
 
   

Co je nového

Prázdniny se nezadržitelně blíží. Tak jak jsme se těšili na znovuotevření škol, tak se nyní těšíme na letní zvolnění současného hektického tempa. Máte chuť od září začít trochu jinak? Wellbeing ve vzdělávání a jeho systémová podpora je velmi aktuální téma. Strach a úzkost se negativně odrážejí nejen ve vzdělávacích výsledcích žáků, ale ohrožují také pedagogy syndromem vyhoření a mají negativní dopad na celkovou kvalitu výuky. 

O tématu "wellbeing" si také můžete přečíst:

   
 
   

Stojí za přečtení

  • Public Café online na GJP aneb když absolventi inspirují - Letos, více než jiné roky, je důležité pomoci studentům udržet a posílit motivaci ke studiu, která kvůli distanční výuce znatelně upadá. Právě přemýšlení o budoucím směřování může studenty velmi dobře motivovat, aktivizovat a dát smysl a širší perspektivu jejich každodenním studijním povinnostem. U nás na Gymnáziu Jana Palacha Praha 1, s. r. o. (GJP) k tomuto účelu pořádáme každoročně akci „Public Café”. Jedná se o neformální setkání našich studentů třetího ročníku s absolventy GJP, kteří studují na různých vysokých školách. Letos jsme akci realizovali v online prostředí. 
  • Prvních šest měsíců Strategie 2030+ - Pojďme zhodnotit optikou různých pohledů, jak se Strategii 2030+ podařilo prožít prvvních 6 měsíců.
  • Děti se nejlépe učí, když samy hledají odpovědi. - Dostat se do finále soutěže o nejinspirativnějšího učitele Global Teacher Prize Czech Republic je prestižní, natož tuto cenu vyhrát. Letos ji porota z jedenácti učitelských osobností přisoudila prvostupňové učitelce z Rychnova nad Kněžnou Barboře Heřmanové. 
  • Výsledky společné části maturitní zkoušky v řádném termínu jarního zkušebního období 2021 - Didaktické testy v jarním zkušebním období mohli konat všichni žáci posledního ročníku, kteří prospěli v prvním pololetí školního roku 2020/2021. S cílem zohlednit odlišné podmínky pro vzdělávání s výrazným podílem distanční výuky Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy upravilo časový limit pro didaktické testy. U zkoušek z českého jazyka a literatury a z cizího jazyka došlo k mimořádnému prodloužení času na řešení testu o 10 minut, u zkoušky z matematiky měli žáci k dispozici o 15 minut navíc nad rámec standardního časového limitu.
   
 
   

Informace z ČŠI

   
 
   

Informace z NPI ČR

   
 
   

Informace z MŠMT

   
 
   

Zajímavosti

   
 
Tento email dostáváte jako uživatelé webové aplikace Řízení školy online. Pokud si již nepřejete emaily dostávat, klikněte ZDE.
  © 2021 Wolters Kluwer ČR, a. s.