NEWSLETTER Rizeni skoly   06/2021    
  Datum vydání: 24. 3. 2021 Pokud se vám email nezobrazuje správně, klikněte zde.  
  Řízení školy online   Přijde jaro do škol?    
 
   

Co je nového

Ani v tomto newsletteru nedokážeme zodpovědět tu nejpalčivější otázku, která nám všem rezonuje v hlavě. Plán návratu do školních tříd očekává ministr školství od epidemiologů. Bude to v polovině dubna? Koho se bude týkat? Včasnou informovanost, stejně jako zásobení ochrannými pomůckami či proočkovanost pedagogů žádá i ČMOS PŠ. Pro všechny je doba strávená s různými omezeními neúnosně dlouhá. Každý se s ní vyrovnává jinak. Někdo se snaží pomoci budovat duševní pohodu při distanční výuce, někdo zase hledá právní kličku jak školy otevřít. Ať tak či onak, nezapomínejte, že si při své práci musíte nastavit hranici mezi pracovním a domácím životem, především při práci z domova. 

   
 
   

Praktické informace

  • Dáme to! V novém pořadu radí maturanti maturantům, jak zvládnout didaktický test - v sérii krátkých autentických videí, ve které kromě učitelů vystupují i desítky studentů posledních ročníků středních škol. V každém z třiadvaceti dílů pořadu Dáme to! provázejí po typických úlohách maturitních didaktických testů z českého jazyka a matematiky a vedle obvyklých postupů upozorňují i nejčastější chyby. 
  • Školy se chystají na zavádění nové informatiky. - Startovací balíček podpory, který NPI nabízí školám, zahrnuje webináře, workshopy a konzultace. Školy se mohou hlásit prostřednictvím dotazníku již nyní. 
  • Šablony v době covidu. A co dál? - Jak mají postupovat SŠ a VOŠ, které teď, v době distanční výuky realizují projekty se zjednodušeným vykazováním, tzv. šablony? Záznam webináře přináší aktuální informace (březen 2021) o možnostech využití online nástrojů při realizaci projektů, k ukončování nebo prodlužování šablon II či k žádostem o změnu.
  • Online kurz kybernetické bezpečnosti pro pedagogy - Kurz je určen především pro metodiky prevence, a to nejen ve školách, ale také ve všech ostatních institucích. V rozšířené verzi kurzu naleznete také čtyři kapitoly věnované mediální gramotnosti. Za rozšířenou verzi můžete získat certifikát potvrzující 6 hodin studia.
  • Nová série výukových videí propojuje svět exaktních věd s uměním - Informuje o aktivitách, jako jsou semináře, letní školy a soutěže zaměřené na jazyky, historii, literární a výtvarnou tvořivost, programování, matematiku a přírodní vědy. Nově připravuje sérii videí, která propojují exaktní vědy s výtvarným uměním.
  • Věstník JSNS 2021/3 - Zkusili jste už při distanční výuce zaujmout studenty příběhy jejich vrstevníků? Atraktivní filmy se skutečnými příběhy lidí z rozličných koutů naší planety přinesou příjemné zpestření, umožní poznávat svět, který je teď pro většinu z nás uzavřen a v neposlední řadě vtáhne studenty do diskuze nad aktuálními tématy.
   
 
   

Stojí za přečtení

   
 
   

Na EDUjob.cz najdete zaměstnance za každého počasí.

  • vyberte si ze seznamu uchazečů
  • přidejte si vlastní inzerát (již od 900 Kč/ 60 dní)
  • hodí se pro pedagogické i nepedagogické pracovníky, stejně jako pro konkurzy na ředitele

www.edujob.cz

   
 
   

Informace z MŠMT a z ČŠI

   
 
   

Zajímavosti

   
 
Tento email dostáváte jako uživatelé webové aplikace Řízení školy online. Pokud si již nepřejete emaily dostávat, klikněte ZDE.
  © 2021 Wolters Kluwer ČR, a. s.