NEWSLETTER Rizeni skoly   17/2020
  Datum vydání: 16. 9. 2020 Pokud se vám email nezobrazuje správně, klikněte zde.
  Řízení školy online   Zvládneme to!

Jak postupovat, když rodič nechce, aby jeho dítě nosilo roušky?

Aktuálně nejčtenější Pracovní situace na Řízení školy online - Nesouhlas zákonného zástupce žáka s nošením roušek. Obsahuje vysvětlení problému s oporou v legislativě, radu i vzor odpovědi. Jak upravit školní řád? Sledujte Pracovní situace Řízení školy online. Do konce tohoto týdne zde naleznete doporučení, co do školního řádu doplnit.

Odborná konference "Jak se žije malotřídkám 2020?" se s ohledem na aktuální situaci přesouvá do online prostoru. Vaše zdraví je pro nás tím nejdůležitějším. V žádném případě nechceme, aby se účastníci konference cítili jakýmkoliv způsobem ohrožení. Na základě výsledků dotazníkového šetření mezi přihlášenými konferenci zorganizujeme online. Věříme, že je to za současné situace ta správná volba, a že si konferenci užijete i za těchto nestandartních okolností. Aktuální informace naleznete v našem eshopu.

Celostátní seminář pro vychovatele školních družin a školních klubů
pořádaný NPI ČR je bohužel s ohledem na aktuální vývoj pandemie koronaviru zrušen.

Důležité! Jak má ředitel školy postupovat, pokud je:

Kdo může uzavřít školu?

Aktuální informace, rady, doporučení - vše na jednom místě!

• Aktuality Řízení školy online - sledujeme za Vás aktuální dění, doporučení, rady či nařízení - Ministerstva školství, Ministerstva zdravotnictví, České školní inspekce, Krajských hygienických stanic či zpravodajských serverů.

Řízení školy online - 30denní bezplatné testování

Chcete si vyzkoušet webovou aplikaci? Stačí se zaregistrovat a získáte na 30 dnů plnou verzi webové aplikace Řízení školy online.

Informace z MŠMT

Zajímavosti

• Samet na školách - Během listopadových událostí v roce 1939 i 1989 stáli studenti přímo ve středu dění. Jak budou tato výročí a hodnoty svobody a demokracie reflektovat dnes?
  • Festival bezpečného internetu - Série podzimních konferencí, workshopů a dalších vzdělávacích akcí napříč republikou, kterou jako celek koordinuje Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost.
  • eTwinning propojuje evropské školy již 15 let - Evropská platforma eTwinning umožňující školám komunikaci, spolupráci a sdílení nápadů slaví 15. narozeniny. České národní podpůrné středisko při této příležitosti spouští pro všechny eTwinnery novou hru „15“ aneb eTwinning má občanku.
  • Mezinárodní den gramotnosti přináší mapu gramotností v ČR - U příležitosti Mezinárodního dne gramotnosti, který podle UNESCO připadá na 8. září, spouští Národní pedagogický institut České republiky (NPI ČR) jednoduchou Mapu gramotností v ČR. Chce tak upozornit na téma podpory učitelů MŠ a ZŠ a vyzdvihnout, a hlavně sbírat informace o místech, kde se systematické podpoře rozvoji gramotností dětí a žáků věnují. Cílem je také podpořit školy, učitele či instituce ve využívání gramotností jako zdroje pro inovace ve výuce.
  • Talnet Národního pedagogického institutu České republiky otevírá nabídku T-kurzů a T-exkurzí - Pro zvídavé, nadané či jen pro žáky se zájmem o obor připravil program Talnet, který realizuje Národní pedagogický institut České republiky, novou nabídku T-kurzů a T-exkurzí. T-kurzy se uskuteční online od října do května školního roku 2020–2021.
  • Nakoupit roušky a desinfekce a přispět přitom nezisku - Každý nákup na tomto dobročinném e-shopu totiž podporuje neziskové organizace, konkrétně tu, kterou si sami vyberete.

Tento email dostáváte jako uživatelé webové aplikace Řízení školy online. Pokud si již nepřejete emaily dostávat, klikněte ZDE.
  © 2020 Wolters Kluwer ČR, a. s.