NEWSLETTER Rizeni skoly   10/2020
  Datum vydání: 5. 5. 2020 Pokud se vám email nezobrazuje správně, klikněte zde.
  řízení školy   Květnová opatření a manuál pro školy

Dnešní doba je opravdu turbulentní. Snažíme se Vám být co nejvíce nápomocní. Určitě máte i řadu dotazů. V rámci předplatného máte odbornou poradnu zdarma. Neváhejte ji využít.

Co je nového

Neustále doplňujeme odborné texty, které reagují na aktuální situaci:

Informace z MŠMT

• Mýty kolem maturit a otevírání škol - „Docházkou do školy se páchá trestný čin“ a „Maturity se mohou konat 21 dní po umožnění osobní přítomnosti VŠECH žáků ve školách“ - Postupné uvolňování přítomnosti ve školách bude zabezpečeno rozhodnutím vlády podle krizového zákona a případně po skončení nouzového stavu mimořádnými opatřeními ministerstva zdravotnictví. Zákonnou podmínkou není přítomnost všech žáků ve středních školách. V tomto případě je důležité naplnit záměr, aby se žáci v posledních ročnících mohli připravovat na zkoušky ve školách.
  • Uvádíme na pravou míru: "Podvedené děti" - Metodika učitele jasně vybízí k využití formativního hodnocení a poskytování zpětné vazby žákům. Je zde také uvedeno, že není nutné probrat vše z ŠVP v tomto školním roce a nemělo by docházet k situaci, že by byl žák, který měl doma ke vzdálené výuce špatné podmínky, hodnocen nedostatečně.
  • #UčímeSeNaDálku pomáhá školám a učitelům - V pár krocích si školy mohou ověřit, zda mohou distanční výuku ještě vylepšit, případně zda existují nástroje, které jsou pro vzdělávání na dálku výhodnější.

Informace z ČŠI

Informace z NPI ČR

Dnes není jednoduché najít učitele

Hledáte pedagogické/ nepedagogické pracovníky? Inzerujte na Edujob. www.edujob.cz

Zajímavosti

• Ochranné štíty do škol - Řešení, jak zachovat maximální podobu s běžným režimem.  Snadná a rychlá údržba, není třeba opakovaně vyvařovat, lze dítěti snadno upravit a nasadit.
  • Bulletin mediálního vzdělávání - První série audiovizuálních lekcí k mediálnímu vzdělávání určenou žákům 1. stupně základních škol. Vznikla k animovanému seriálu s názvem V digitálním světě. Hlavní postavičky – Filip, Mína a kocour – v něm objevují, jak funguje internet, včetně rizik, s nimiž je možné se v online prostoru setkat. Pokračujeme také ve sledování koronaviru ve spojitosti s mediálními tématy a v adaptaci stávajících mediálně vzdělávacích lekcí pro distanční výuku
  • UčíTelka prodlužuje výuku. - Vzdělávat bude až do 19. června.
  • Máte dotazy ke koronaviru? Jako první zkuste virtuální sestru Anežku.
  • My jsme to nevzdali - Výborná inspirace pro distanční výuku moderních českých dějin.
  • Na pomoc školám v období koronaviru i po něm - Historické školní filmy.
  • Nejlepší zástupkyně či zástupce - Zlatá karabina 2020 - Kdo se stane nejlepší zástupkyní či  nejlepším zástupcem ředitele roku 2020? Může být z vaší školy! Najděte si chvilku, vyplňte nominační formulář a odměňte svého zástupce či zástupkyni netradičním způsobem.

Tento email dostáváte jako uživatelé webové aplikace Řízení školy online. Pokud si již nepřejete emaily dostávat, klikněte ZDE.
  © 2020 Wolters Kluwer ČR, a. s.