NEWSLETTER Rizeni skoly   27/2109    
  Datum vydání: 11. 12. 2019 Pokud se vám email nezobrazuje správně, klikněte zde.  
  Řízení školy online   Adventní čas    
 
   

Krásný adventní předvánoční shon

Přinášíme ty nejdůležitější novinky a zajímavé čtení, abychom Vám i na konci roku ulehčili v pracovním shonu a mohli jste se věnovat adventním tradicím, užívat si klidu a těšit se na Vánoce.

Vánoce se v pravěku neslavily. Ale pravěk máme v lavicích. Úroveň informační gramotnosti českých středoškoláků, která zahrnuje i využití digitálních technologií, přešlapuje na místě, potvrdily to údaje České školní inspekce. Až každý druhý středoškolák nerozezná reklamu od zprávy. 

Potvrzeno: Učitel naživo posílá do škol kvalitní učitele „Z mého pohledu je zásadní, že učitelé z programu se zaměřují na vytváření smysluplné výuky, v níž jsou žáci aktivní, a že důvěřují potenciálu dětí. Mezinárodní srovnání ukazují, že čeští žáci vidí hlavně výuku na druhém stupni často jako nezajímavou a beze smyslu,” komentuje sociolog Daniel Prokop. Nejen učitele ze vzdělávacího programu můžete přihlásit do ankety Zlatý Ámos. Přihlášku spolu se stručnou charakteristikou, společně prožitou příhodou a podpisy těch, kdo s nominací souhlasí, však děti musí poslat do konce tohoto roku. Začínajícím učitelům vadí malá prestiž v očích veřejnosti. Třetina kvůli tomu uvažuje o změně.

   
 
   

Zajímavé čtení

   
 
   

Řízení školy online

   
 
   

Informace z ČŠI

   
 
   

Informace z MŠMT

   
 
   

Zajímavosti

   
 
Tento email dostáváte jako uživatelé webové aplikace Řízení školy online. Pokud si již nepřejete emaily dostávat, klikněte ZDE.
  © 2019 Wolters Kluwer ČR, a. s.