Řízení školy online
Aplikace pro řízení školy

Články

Časté otázky

Co všechno obsahuje online.rizeniskoly.cz?

Řízení školy onlineNa online.rizeniskoly.cz naleznete celý obsah webové aplikace Řízení školy online, online archivy všech časopisů redakce školství i aktuality z oblasti školství.

 • Řízení školy online  pracovní situace, kalendář, legislativa, vzory, projekty, DVPP
 • Online archivy časopisů: Řízení školy a všech jeho speciálů (pro mateřské školy, střední školy, základní umělecké školy, školní družiny i školní jídelny) a Školní poradenství v praxi.
 • aktuality  ty nejnovější informace z oblasti školství poskytujeme zcela zdarma a bez nutnosti registrace.

Co obsahují jednotlivé části Řízení školy online?

Řízení školy online nabízí kompletní a přehledné informace o vašich povinnostech i právech souvisejících s řízením a vedením školy. Nespornou výhodou webové aplikace je její aktuálnost – vždy máte jistotu, že poskytované informace jsou ty nejaktuálnější a v souladu s platnou legislativou. 

 • Aktuality  Každodenní zpravodajství z oblasti školství. Už vám žádná důležitá informace neuteče.
 • Kalendář  Přehled povinností, důležitých událostí či připomínka zajímavých informací sestavené dle legislativy, pokynů MŠMT, pravidel ČŠI či dalších institucí ovlivňujících oblast školství.
 • Pracovní situace  Přehledně, jasně, stručně a velmi prakticky řešené situace, do kterých se ředitel či jeho zástupce každodenně i výjimečně dostává.
 • Vzory  vzorové dokumenty připravené k okamžitému použití
 • Projekty – Praktický seznam akcí, setkání či projektů, do kterých stojí za to se s dětmi či studenty zapojit.
 • Legislativa   Vždy aktuální právní předpisy, vyhlášky či nařízení přehledně zpracované dle potřeb managementu škol. Možnost
 • DVPP – Přehledně zpracované možnosti dalšího vzdělávání pedagogických pracovníků

Co znamená upozornění "Pro zobrazení článku nemáte dostatečná oprávnění."?

Na online.rizeniskoly.cz naleznete bezplatné informace (aktuality) i placené. Ty jsou všem uživatelům zpřístupněny podle předplatného, které si zakoupili.

 • Předplatné Řízení školy online  verze Profesor  tato licence opravňuje uživatele k přístupu ke všem informacím mimo online archivu časopisu Školní poradenství v praxi
 • Předplatné Řízení školy online  verze Akademik  tato licence opravňuje uživatele k přístupu k informacím placené části portálu a k online archivu časopisu Řízení školy a jednoho vybraného speciálu.
 • Předplatné Řízení školy online  verze Mentor Plus  tato licence opravňuje uživatele k přístupu k informacím placené části a online archivu časopisů (uživatel nedostává žádné časopisy v tištěné podobě).
 • Předplatné Řízení školy online  verze Mentor  tato licence opravňuje k přístupu k informacím placené části bez online archivu časopisů.
 • Předplatné časopisů tištěných  na vyžádání zpřístupníme online archiv časopisu, popř. kombinace časopisů dle předplatného. (Služba je "na vyžádání", protože k jejímu spuštění potřebujeme přímo s tím, kdo bude online archiv využívat, dohodnout přístupové údaje.) 

Jaký je rozdíl mezi online verzí časopisu Řízení školy a Řízení školy online?

Online verze časopisu (tzv. online archiv) je součástí webové aplikace Řízení školy online. V případě, že jste předplatitelem časopisu Řízení školy, máte přístup do online archivu zdarma. Stačí nám napsat na redakcers@rizeniskoly.cz jméno, příjmení, telefon a e-mail toho, kdo bude online archiv používat. Abychom lépe dohledali platbu a tedy potvrdili nárok na využívání online archivu, je dobré připojit ještě IČ a název školy či školského zařízení, na které je časopis objednán.) Pro využívání ostatních funkcionalit webové aplikace je nutné zakoupit jeden z produktových balíčků Řízení školy online  Profesor, Akademik, Mentor či Mentor plus. Přehled produktových balíčků

Jsem předplatitelem časopisu a chci si aktivovat online archiv. Jak mám postupovat?

Pokud ještě nemáte aktivovaný online archiv časopisu, pošlete nám na adresu redakcers@rizeniskoly.cz vaše identifikační údaje (adresa školy, IČO + jméno, příjmení, telefon a e-mail osoby, která bude online archiv využívat) a přístup do archivu vám bude aktivován.

Mám možnost si Řízení školy online zdarma vyzkoušet?

Ano, stačí se zaregistrovat. Jakmile kliknete na potvrzovací link, který vám po vyplnění registračního formuláře přijde emailem, budete mít celý obsah webové aplikace včetně všech online archivů přístupný po dobu 30 dnů. Nemusíte se bát. Registrace je zcela bezplatná a nevyplývají z ní žádné závazky ani povinnosti. Testovací období nelze prodloužit. Vyzkoušet zdarma

Jak probíhá registrace?

Registrovat se můžete:  www.rizeniskoly.cz/registrace 

Stačí vyplnit jméno, příjmení, telefon, e-mail a zvolit si heslo. Jakmile tyto údaje potvrdíte, obdržíte e.mailem potvrzující link. Kliknutím na něj celý proces registrace dokončíte. Ihned se můžete přihlásit online.rizeniskoly.cz a využívat celý portál včetně všech jeho funkcí.

Celým registračním procesem vás provede názorné video.

Jak dlouho má zakoupený balíček platnost?

Délku předplatného si můžete dohledat na faktuře či v notifikačních emailech Řízení školy online. Zároveň si dobu trvání předplatného můžete dohledat na online.rizeniskoly.cz v uživatelském účtu (zobrazí se vpravo nahoře po přihlášení).

Jsem tu poprvé, obdržel jsem na email upozornění, že mně byla licence aktivovaná. Jak se dozvím heslo?

V pravém horním rohu naleznete tlačítko "Zadání nového hesla". Jakmile vyplníte e-mail, na který vám byla zaslána notifikace o aktivaci licence, zašleme vám na něj odkaz na stránku. Zde si snadno zadáte své heslo.

Co dělat, když zapomenu heslo?

Pokud zapomenete vaše heslo, klikněte na tlačítko Zapomenuté heslo vpravo nahoře, vyplňte e-mail, kterým jste se přihlašovali ke svému uživatelskému účtu, a my vám na něj zašleme odkaz na stránku, kde si heslo snadno změníte.

Co je „časový řez“?

Pojem „časový řez“ se užívá u legislativy a pracovních situací. Jedná se o časové období, ve kterém platí zobrazený obsah. Jako výchozí je vždy nastaven aktuální časový řez (tedy znění platné právě teď). Mezi jednotlivými časovými řezy lze přecházet; nastavením požadovaného období se zobrazí znění, které v tomto období platilo.

Mohu v aplikaci najít i stará znění zákonů?

Ano, u každého zákona, vyhlášky… je možné zobrazit všechna znění (viz výše časový řez).

Mohu si nastavit kalendář tak, aby se zobrazovaly pouze události pro náš typ školy?

Ano, po rozkliknutí kalendáře přímo v nabídkovém menu si můžete v boxu vlevo nastavit typ školy, pro který chcete zobrazit události. Události se zobrazí jak v přehledu vedle boxu, tak v samotném kalendáři.

Pokud chci nějakou událost v kalendáři připomenout, mám takovou možnost?

Ano, u každé události kalendáře je možné si nastavit notifikaci s vámi určených časovým předstihem připomenutí. V tento den vám pak přijde emailem upozornění na vámi zvolenou událost.

Komu se zobrazí mé události v kalendáři?

Událost, kterou do kalendáře sami vložíte, se zobrazí pouze uživatelům vaší společnosti.

Jaké jsou funkce Řízení školy online a jak je ovládat?

 • Filtrování – zaškrtněte si v levém sloupci, jaké informace chcete zobrazit. Filtrovat můžete podle typu školy, podle zřizovatele nebo si rovnou vybrat příslušnou kategorii aktuality, pracovní situace, projektu, legislativy či DVPP
 • Upozornění / Notifikace – Při aktivaci upozornění obdržíte email při každé změně (např. legislativní) pracovní situace, události v kalendáři apod.
 • Zadání vlastních záložek – Připište si k jakékoliv pracovní situaci, aktualitě či údaji v kalendáři svou poznámku. Jednoduše si ji pak vyhledáte na svém uživatelském účtu v seznamu záložek.
 • Zadání vlastních událostí v kalendáři – Vytvořte si události týkající se vaší školy, poradny, DDM apod. Uvidí ji jen uživatelé, kteří patří pod stejného správce. Seznam svých událostí si zobrazíte pomocí filtru „Události mé školy“
 • Úprava vzoru – Vzory naleznete pod články pracovních situací. Po kliknutí se stáhnou do vašeho počítače v univerzálním Wordovém dokumentu. Můžete si je snadno upravit a přizpůsobit jako byste pracoval/a s každým jiným Wordovým dokumentem.
 • Sdílení článku – Jakoukoliv aktualitu, pracovní situaci, projekt či článek časopisu můžete jednoduše (na 2 klknutí) sdílet na svém či školním facebooku nebo na dalších sociálních sítích (Twitter, Linked in, Pinterest, Yammer apod.).
 • Tisk článku – Všechny články jsou předpřipraveny pro tisk tak, aby texty zůstaly stále správně zarovnány.
 • Vyhledávání (fulltext), vyhledávání rozšířené, vyhledávání v online archivu – speciálně vyvinuté vyhledávače vám najdou veškeré příspěvky vztahující se k výrazu, který jste napsali do vyhledávacího okna. 

Jak funguje bezplatná odborná poradna?

Jako náš předplatitel máte možnost zaslat váš odborný dotaz na adresu redakcers@rizeniskoly.cz Popř. můžete využít formulář na www.dauc.cz. Na www.dauc.cz se budete muset zaregistrovat. Při vyplňování formuláře budete potřebovat znát číslo faktury.

Všichni uživatelé, jejichž licenci smluvně ujednal zřizovatel, mohou pokládat své dotazy přímo na e-mail redakcers@rizeniskoly.cz

Jak obdržím newsletter? Co obsahuje? 

Newsletter obdržíte 1x za 14 dní na e-mail, který byl zadán při registraci. Obsahuje ty nejdůležitější zprávy z oblasti školství i připomínky vašich povinností. (V případě, že se vám newsletter zařadil do „spamu“, do složky „hromadná pošta“ či „nevyžádaná pošta“, je třeba si upravit nastavení vašeho e-mailu (resp. pravidla) tak, aby vám zprávy od rizeniskoly.cz chodily do složky „doručená pošta“.) Ukázka newsletteru

Naše redakce ještě rozesílá newsletter vztahující se k časopisům. Do e-mailové schránky jej obdrží každý předplatitel, k jehož zaplacené licenci se vztahuje tištěný časopis. Newsletter upozorní na aktuální čísla časopisů a na zajímavé články.

Kdo je správce?

Pokud je v rámci jednoho účtu školského zařízení založený jen jeden uživatel, je sám sobě správcem. Pokud je přidáno více uživatelů, jeden z nich je určen jako správce. Jeho úkolem je povolovat, kdo se může či nemůže přidat ke stávající skupině uživatelů, schvaluje nákup licencí ostatních a je informován o změnách na účtech ostatních uživatelů. Menu správce naleznete v uživatelském účtu.

Řízení školy online

Odpověď jsem nenašel. Kam se mohu obrátit o pomoc?

V případě dotazů o aktivaci či prodloužení licencí nebo při technických problémech, prosím, kontaktujte hotline na tel. č. 246 040 111 či e-mailu: servis@aspi.cz
Pokud si přejete vystavit zálohovou fakturu, či změnit fakturační údaje, prosím, obraťte se na naše zákaznické oddělení na tel. č. 246 040 400 či e-mailu: obchod@wolterskluwer.cz
Jakékoliv dotazy k obsahové stránce Řízení školy online jsme Vám připraveni zodpovědět na tel. č. 246 040 447 nebo e-mailu: redakcers@rizeniskoly.cz

Nabídka práce