Úspěch pro každého žáka online

V roce 2020 se přesouvání větších akcí do online prostoru stalo prakticky normou. Za těchto nebývalých okolností se konal také 8. ročník konference Úspěch pro každého žáka, kterou pořádá Stálá konference asociací ve vzdělávání (SKAV). Zastřešujícím tématem byl střední článek vedení škol, jako hosty přivítala kapacity z Finska a Spojených států.
Ač nebyla koronavirová krize jediným tématem konference, i tak rezonovala. Ať už v ozvěnách cizích mikrofonů, nebo v tom, jak byla událost koncipována. Po deváté ráno zasedli účastníci konference ke svým přijímačům a sledovali odpočet do jejího začátku, doprovázený hned několika znělkami. Když dosáhl nuly, přivítali je moderátoři akce – ředitelka SKAV Silvie Pýchová a novinář David Klimeš, každý skrze svou vlastní webkameru. Účastníci mohli vidět rozhraní stránky SlidesLive, která pořadatelům umožnila mít na obrazovce dvě okna. V prvním byl jejich vlastní obraz a v druhém zvolená prezentace. Za využití systému Slido se také účastníků ptali, co je na každém jednotlivém příspěvku zaujalo, a jednoslovné odpovědi se v reálném čase zobrazovaly v okně s prezentací.