Studenti v letních programech Paměti národa zjišťovali cenu svobody

Divadlo Paměti národa, které je jedním z projektů Post Bellum , z. ú., připravilo na letošní rok prázdninové programy pro starší žáky a studenty. Vedle tří týdenních divadelních dílen, určených pro středoškoláky, proběhl i jeden příměstský tábor s tématem boje o rozhlas v srpnu 1968. Společný čas tak s Pamětí národa strávilo přes čtyřicet mladých lidí. „Byl to můj nejproduktivnější prázdninový týden,“ pochvalovala si Bára, sedmnáctiletá studentka z Prahy poté, co společně s ostatními dohrála divadelní představení.

Divadelní dílny Cena svobodya demokracie
Události kolem sametové revoluce a současné problémy společnosti byly hlavním tématem tří divadelních dílen určených pro pražské studenty středních škol. Konaly sev nově vznikajících kulturních prostorách, jako je hloubětínská H55 či vršovický VZLET. V pěti odpoledních programech se studenti postupně seznámili s děním v roce 1989, a to především z perspektivy, jakou j