Škola online je výzva. Řešíme s dětmi dostatečně, jak ji překonat?

Kuba se v pondělí ráno vzbudil v 7.55. Budík mu zvonil už napočtvrté, s útrpným výrazem vylezl z postele, přešel ke stolu, na kterém měl počítač, jednou rukou ho zapnul a druhou si mírně pročísl vlasy, aby na něm nebylo tolik znát, že se právě probudil. Převlékl si vršek od pyžama a místo toho si vzal o trochu reprezentativnější triko. Školní online výuka je docela zlo, pomyslel si, když si zapínal Google Meet a zjistil, že už nyní jde na online hodinu s tříminutovým zpožděním.

Situace, která pro většinu dětí pravděpodobně nebude nikterak neznámá. A přiznejme si, některá naše učitelská rána se jí mohou také trochu podobat. Oproti prezenční výuce se rutina dětí během online vyučování v mnohém liší – žáci nejsou nuceni vstávat s větším předstihem, protože tramvaj od postele k jejich psacímu stolu pravděpodobně v ranní špičce nenabere žádné zpo