Profesní bádání jako cesta k lepším výsledkům učení žáků

Také vás zneklidňuje, že kolem nás každou chvíli vyskočí nějaký nový odborný termín, který vyžaduje naši pozornost? Přestože se často ukáže, že jde o jiné pojmenování něčeho důvěrně známého, stojí za to nová témata prověřit a ne jen nad nimi mávnout rukou. Mnohdy se autoři nového termínu pokoušeli vyjádřit nějaký posun, nový důraz v pochopení pedagogické praxe.

Profesní bádání jako cesta k lepším výsledkům učení žáků
PhDr.
Hana
Košťálová
programová ředitelka projektu Pomáháme školám k úspěchu financovaného Nadací The Kellner Family Foundation, vedoucí odborného týmu
Když chceme proniknout do obsahu pojmu profesní bádání, musíme si nejprve ujasnit, že nejde o tzv. badatelsky orientovanou výuku známou také pod zkratkou BOV. Ta se týká školní výuky a učení dětí v hodinách přírodních věd a někdy ji učitelé přenášejí i do věd humanitních.
Profesní bádání