Pandemie jako globální duševní výzva

Datum: Autor/autoři: Dominik Lipovský Rubrika: Vzdělávání a pandemie

Zatímco učitelé vytrvale bojují v druhé „první linii“, v nadnárodní úrovni probíhá zhodnocení vzdělávání uplynulého roku a vřava diskusí nad jeho dalším směřováním tváří v tvář pandemii. Čtení strategických dokumentů a evaluačních zpráv ve vás může snadno vyvolat pocit vzdušných zámků. Žijeme však v propojeném světě, a je proto nasnadě se nad školstvím v pandemii zamýšlet i z hlediska globálního.