Neizolujeme finanční gramotnost, učíme ji v širších souvislostech

Jana Doležalová působí jako učitelka na Základní škole Vimperk, Smetanova, již od roku 1989. Vyučuje zde matematiku a anglický jazyk. Snaží se přijímat všechny impulzy, které jí současný „svět výuky“ přináší, a je v tom inspirativní a velmi aktivní nejen ve svém regionu. Vychází z mezipředmětových vazeb, od využití IT až po mediální výchovu. Její největší „hybnou silou“ je finanční gramotnost, kterou nedávno vystudovala na Pedagogické fakultě v Českých Budějovicích. Ráda by sdílela zkušenosti s výukou finanční gramotnosti v rámci mezipředmětových vazeb také s ostatními školami u nás.

Neizolujeme finanční gramotnost, učíme ji v širších souvislostech
Mgr.
Jana
Doležalová
učitelka ZŠ Vimperk, Smetanova
Jaký vztah k penězům mají podle vás dnešní děti?
Vlastně ani neznám člověka, který by neměl rád peníze. A pokud je máme rádi my, zákonitě je musejí mít rády i naše děti. Minulý školní rok, kdy jsme na konci školníh