Náročné chování a trauma u žáků

Datum: Autor/autoři: Jitka Holasová Rubrika: Rozhovor

Distanční výuka v době pandemie významně zasáhla do procesu vzdělávání a zvýraznila roli duševní pohody a zdravých vztahů nejen ve školách. I nynější válka na Ukrajině nám připomíná, jak je téma bezpečí pro proces učení klíčové. Školy hledají cesty, jak se žáky mluvit o válce, zároveň se snaží rychle reagovat na potřeby dětí přicházejících z válečných území. Vše důležité o wellbeingu dětí a příčinách náročného chování se asistenti i učitelé dozvědí v novém bezplatném online kurzu Příběh Jany. Ten je již třetím v řadě ze série kurzů Společně k lepší škole, které vytváří vzdělávací program Varianty organizace Člověk v tísni.