Kvalita vzdělávání v jednotlivých krajích České republiky

Povinností státu, reprezentovaného Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy, je řídit vzdělávací soustavu v České republice a zajistit podmínky pro to, aby bylo možné dětem, žákům i studentům (dále jen „žáci“) na všech místech země poskytovat kvalitní vzdělávání. To je úkolem jednotlivých škol, s podporou jejich zřizovatelů. Zpětná vazba o kvalitě poskytovaného vzdělávání je pak velmi důležitou podmínkou pro nastavování tzv. evidence-based policy, tedy opatření, která se zakládají na reálných datech a mají potenciál kvalitu vzdělávání kontinuálně zvyšovat.

Kvalita vzdělávání v jednotlivých krajích České republiky
PhDr.
Ondřej
Andrys