Je potřeba vést děti k touze po poznání přírody

Datum: Autor/autoři: Barbora Pěničková Rubrika: Konáme dobro

Lubor Křížek: Trápí ho úbytek vody v krajině a neschopnost půdy vláhu zadržet. Amatérský vodohospodář Lubor Křížek na Sedlčansku buduje tůně a jezírka, díky kterým se do jeho okolí nastěhovali čolci, hmyz a přes 50 druhů ptáků. Nové druhy rostlin i živočichů stále přibývají a místa, která byla ještě nedávno suchá, jsou nyní zarostlá zelení a překypují životem. O tématu šetrného zacházení s vodou šíří osvětu, pořádá přednášky a besedy na školách. Za svou nezištnou iniciativu získal v roce 2019 ocenění #laskavec Nadace Karla Janečka.