Jak probíhal letošní Samet na školách? Nejen vzpomínání a moderní dějiny. I současná témata, která hýbou společností

Workshopy, besedy, projekce i celoškolní projektové dny. Více než 100 škol z celé republiky se zapojilo do třetího ročníku projektu Samet na školách a připomnělo si tak výročí 32 let svobody.

Tento projekt představuje jedinečnou platformu, na které spolupracují desítky různých organizací a odborníků. Učitelům i studentům nabízejí své vzdělávací aktivity v průběhu celého podzimu, až do prosince. Nejen o soudobých dějinách a listopadové revoluci, ale i o aktuálních tématech,věnující se například občanské angažovanosti, právům menšin nebo životnímu prostředí.
Z nabídky Sametu na školách mohli vyučující i studenti vybrat vzdělávací aktivity a objednat je (v převážně většině případů zdarma) pro svoji školu. Za projektem stojí spolek Díky, že můžem, který každoročně připravuje také oslavy17. listopadu