Inspirace pro výuku bezpečného internetu

Nedílnou součástí dnešní společnosti jsou digitální technologie a internet. Vstupují do našich každodenních životů a nemá valný význam se to snažit popírat. Život rozšířený do online prostředí s sebou nese řadu příležitostí, ale také hrozeb. Velkou výzvou pro školy je tak připravovat žáky do dynamického světa, kde je kladen důraz na různé kompetence, které jim umožní v tomto světě uspět. To je akcentováno i v různých strategických či koncepčních dokumentech. Jenže jak s tím mají školy pracovat ve své výukové praxi? Úkol to není snadný. Proto se snažíme ukazovat možné cesty, jak vyučovat témata spojená s bezpečným internetem, a poskytovat výukové nástroje. Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost má ze zákona, který ho zřizuje, povinnost šířit osvětu. V rámci tohoto textu představíme, jaké vzdělávací aktivity, otevřené kurzy a zdroje jsme připravili pro základní školy a jsou k dispozici bezplatně.

Inspirace pro výuku bezpečného internetu
Mgr.
David
Kudrna