Co mám dělat, abych neporušoval GDPR?

Obecné nařízení o ochraně osobních údajů, známé pod zkratkou GDPR, ukládá školám, aby zabezpečily údaje dětí, žáků či studentů. Když se údaje ztratí nebo zpřístupní nesprávné osobě, často se bude jednat o porušení GDPR. Podle Úřadu pro ochranu osobních údajů, který dodržování pravidel GDPR kontroluje, je právě neoprávněné zveřejnění či zpřístupnění osobních údajů někomu, kdo na to nemá právo, nejčastějším problémem, ohledně kterého se na něj lidé obracejí se svými stížnostmi. Školy se nejčastěji na Úřad pro ochranu osobních údajů obracejí, pokud byl jejich software napaden softwarem zvaným ransomware. To je druh škodlivého programu, který blokuje počítačový systém nebo šifruje data v něm zapsaná a pak požaduje od školy výkupné za obnovení přístupu.

Co mám dělat, abych neporušoval GDPR?