Adaptuji, adaptuješ, adaptujeme!

Datum: Autor/autoři: Tereza Müllerová Rubrika: Klima školy

Jak název napovídá, tento článek se věnuje adaptačním kurzům pro školní kolektivy. Co adaptační kurzy jsou? V čem je prostor pro společné seznamování se, setkávání a navazování vztahů, důvěry a bezpečí investicí do budoucna? Jak by měl kurz probíhat, co by měl obsahovat a vyplatí se jeho náročná organizace? Není lepší se se žáky jednoduše v průběhu první společné hodiny seznámit a doufat, že si to všechno prostě sedne?