Řízení školy online
Aplikace pro řízení školy

30denní zkušební přístup ZDARMA

Registrace

Online časopis

Seřadit podle::

Seřadit podle::

Klíčové slovo Archivování

"Hodnotové vzdělávání" na ZUŠ

Datum: Autor/autoři: Dominika Valešková Vydání: ZUŠ 4/2020 Ročník: 2020

Někdy člověk podlehne pocitu, že toho již ve svém oboru zná docela dost, že už je profesionálem a nic ho nepřekvapí. Také jsem si myslela, že jsem pedagogem hodně dlouho a už to prostě umím, že na cestě svého osobního rozvoje mám už skoro „hotovo“.

ZUŠ Open počtvrté

Datum: Autor/autoři: MgA. Irena Pohl Houkalová Vydání: ZUŠ 4/2020 Ročník: 2020

Již počtvrté se základní umělecké školy spojují v rámci celostátního happeningu ZUŠ Open, který se letos bude konat v pětidenním festivalovém běhu od 12. do 16. 5. 2020 napříč celou ČR . Do projektu se zapojuje přes 420 škol, které přinášejí i...

"Věštecká křišťálová koule" pro inovátory ve vzdělávání

Datum: Autor/autoři: Redakce časopisu Řízení školy Vydání: ZUŠ 4/2020 Ročník: 2020

Na konci minulého roku se v Praze uskutečnil největší vzdělávací festival v ČR PREF – Prague Education Festival. Vystupovali zde všichni, kdo mají co říci k výzvám, s nimiž se bude vzdělávání v Česku v budoucnosti muset zabývat.

Pět postřehů z irského školství

Datum: Autor/autoři: Mgr. Jiří Taufer, Ph.D. Vydání: ZUŠ 4/2020 Ročník: 2020

Základní umělecká škola Rýmařov se mnoho let profiluje jako škola projektová. Už více než patnáct let podniká nejrůznější mezinárodní spolupráce a využívá většinou „Norské fondy“, program Comenius (Erasmus+) a další. Učitelé a žáci tak navštívili ...

Taneční obor startuje diskuzi

Datum: Autor/autoři: Zora Breczková Vydání: ZUŠ 4/2020 Ročník: 2020

Kolegium spolku UR ZUŠ ČR prošlo obměnou, a to nejen na pozici předsedy spolku, ale také v oborovém zastoupení. Jedním z „nováčků“ kolegia jsem také já a musím se přiznat, že to pro mne neznamená být v nějaké funkci, pozici nebo mít nějaké privile...

Některé skutečnosti nejsou na první pohled vidět

Datum: Autor/autoři: Mgr. Bc. Bohuslav Lédl Vydání: ZUŠ 4/2020 Ročník: 2020

Soutěže žáků ZUŠ nejsou pouze pravidla, body, výsledkové listiny, ceny nebo postupy. Ty podstatné věci jsou ale často neviditelné, na první pohled skryté. To ale neznamená, že nejsou důležité.

Učitel hry na housle, jak má být aneb Když se dítě svěří

Datum: Autor/autoři: Jarmila Kubáňková Vydání: ZUŠ 4/2020 Ročník: 2020

Aniž bych chtěla pedagogy v ZUŠ idealizovat, zůstává faktem, že pro své žáky představují mnohdy (společně se sportovními trenéry) nejlépe uchopitelný vzor dospělého, který se živí tím, co umí a co ho baví.

Lesk a bída podávání grantů...

Datum: Autor/autoři: Bc. Eva Znojemská Vydání: ZUŠ 4/2020 Ročník: 2020

V průběhu života získáváme určité návyky, které mají obrovskou přitažlivou sílu. Větší, než si je většina z nás ochotna připustit. Jedním z úkolů vedoucího pracovníka (někoho, kdo vede druhé) je umožnit lidem zbavit se starých paradigmat, která je...

Financování ZUŠ a "ta věc"

Datum: Autor/autoři: Bc. Jiří Stárek Vydání: ZUŠ 4/2020 Ročník: 2020

Vždy, když bylo základní umělecké školství v Čechách na nějakém rozcestí a rozhodovalo se o důležitých otázkách života těchto škol, vždy se dosáhlo úspěchu, když zafungovala „ta věc“.

Společné golfování s handicapem

Datum: Autor/autoři: Mgr. Luboš Lisner Vydání: ZUŠ 4/2020 Ročník: 2020

Pohled na inkluzi, která není ani společenským strašákem ani pedagogickým kýčem. Možná proto, že nejde o inkluzi, ale o chuť společně si zahrát. Žádné virtuální hrozby na straně jedné, žádné krasověty na straně druhé. Prostě hra. A pohled na svět.

Rubriky