Zeptejme se studentů samotných, co by se chtěli naučit

Datum: Autor/autoři: Petr Gal Rubrika: Téma měsíce

Vypočítat z hrubé mzdy čistou. Přečíst a zhodnotit sociologický výzkum. Znát svá práva, ale i povinnosti. Umět je najít v zákoně. Vědět, kdy můžu jít k volbám, ale hlavně proč. A když už si z kandidátů nevyberu, tušit, jak založit vlastní stranu. Vědět, proč mediánová mzda odpovídá realitě lépe než ta průměrná z televizních obrazovek. Nenechat se populisty utáhnout na vařené nudli, ale umět jim ji pořádně osolit. To jsou příklady odpovědí studentů konzervatoře ze zjišťování, co by se chtěli o světě dozvědět.