Tipy na evropskou kariéru vašich studentů přímo ze srdce Bruselu: Jak podpořit/nastartovat profesní cestu českých studentů do mezinárodních institucí

Datum: Autor/autoři: Lucie Kleštincová , Martin Pelc

Lucie Kleštincová žije transformací, podporou žen a mladých talentů. Už sedmý rok pracuje v Evropské komisi na zajímavých tématech, jako je příprava podnikatelů na brexit či používání dat a umělé inteligence v procesu utváření politik. Její největší vášní je mentoring a koučink mladých lidí ze střední Evropy, kteří touží tvořit smysluplné projekty na evropské úrovni. Po kandidatuře v loňských evropských volbách spustila podcast Lights on Europe, který pomáhá bourat scestné představy veřejnosti o Bruselu a mýty o euroúřednické kariéře.