Studium na zahraniční univerzitě. Jak to vidí Daniel Demovič, student oboru Engineering na britské University of Cambridge

Daniel měl odjakživa rád matematiku, ale zálibu v jejím praktickém využití našel, dle svých slov, až během osmi let strávených na Gymnáziu Jana Keplera. I díky entuziasmu gymnaziálních kantorů se aplikované matematice a fyzice začal věnovat nad rámec středoškolského studia. Pravidelně se účastnil fyzikálních olympiád. Během sexty se Danielovi podařilo vycestovat na tříměsíční studijní pobyt na Winchester College ve Velké Británii a tato výjimečná zkušenost významně ovlivnila jeho výběr vysoké školy. I díky vzoru studentů starších ročníků gymnázia (mnozí z nich rovněž absolvovali pobyt na Winchester College), kteří byli přijati na univerzity v Cambridgi a Oxfordu, si stanovil vysoký cíl a podal si přihlášku na vysněný obor Engineering na University of Cambridge.

Jitka
Tkadlecová
tisková mluvčí Nadace The Kellner Family Foundation
Přihláška byla úspěšná a Daniel si, i díky podpoře Nadace The Kellner Family Foundation, začal v říjnu 2016 plnit svůj sen. Jaké ale byly začátky studia ve Velké Británii a jak na vše pohlíží nyní, o to se s námi podělil v rozhovoru.

Jaký byl přechod ze střední školy v Česku na univerzitu v Anglii? Překvapilo vás něco (ať již pozitivně, či negativně)?
Již během gymnázia jsem absolvoval tříměsícní st