Studium na zahraniční univerzitě. Jak to vidí Daniel Demovič, student oboru Engineering na britské University of Cambridge

Datum: Autor/autoři: Jitka Tkadlecová Rubrika: Rozhovor

Daniel měl odjakživa rád matematiku, ale zálibu v jejím praktickém využití našel, dle svých slov, až během osmi let strávených na Gymnáziu Jana Keplera. I díky entuziasmu gymnaziálních kantorů se aplikované matematice a fyzice začal věnovat nad rámec středoškolského studia. Pravidelně se účastnil fyzikálních olympiád. Během sexty se Danielovi podařilo vycestovat na tříměsíční studijní pobyt na Winchester College ve Velké Británii a tato výjimečná zkušenost významně ovlivnila jeho výběr vysoké školy. I díky vzoru studentů starších ročníků gymnázia (mnozí z nich rovněž absolvovali pobyt na Winchester College), kteří byli přijati na univerzity v Cambridgi a Oxfordu, si stanovil vysoký cíl a podal si přihlášku na vysněný obor Engineering na University of Cambridge.