Renesance odborného vzdělávání v SOU nebo jen zajímavá epizoda odborné přípravy v oborech vzdělání L0 + H

Na podzim roku 2020 byla schválena novela nařízení vlády č. 211/2010 Sb., o soustavě oborů vzdělání v základním, středním a vyšším odborném vzdělávání, kterou se umožňuje v některých oborech vzdělání končících výučním listem a maturitní zkouškou získat oba certifikáty v průběhu čtyřletého studia. Jde o zajímavý počin, protože vzdělávání v oborech kat. H, které se ukončují výučním listem, a kat. L0 zakončených maturitní zkouškou se týká zejména SOU. Bude o tento způsob vzdělávání zájem, nebude příliš náročný pro žáky i školy a najdou absolventi uplatnění na trhu práce?