Ředitelé středních škol chtějí být pedagogickými lídry, jsou však spíše správci školy. Některé kompetence vůbec nechtějí

Datum: Autor/autoři: Jakub Černý

Z výsledků dotazníkového šetření mezi řediteli středních škol v Karlovarském a Jihomoravském kraji vyplývá, že ředitelé středních škol se z drtivé většiny cítí být pedagogickými lídry, nikoli provozními správci školy, byť jejich náplň každodenní činnosti správcovství odpovídá více. Ředitelé shodně uvádějí, že na pedagogické vedení školy nemají zdaleka tolik času, kolik by si představovali, a že jsou dokonce ochotni vzdát se některých kompetencí s provozem školy souvisejících. Ve vzdělávací oblasti jsou poměrně sebejistí a potřebu podpory vyjadřují jen menšinově.