Na jubilejní Mezinárodní fyzikální olympiádě uspělo i Česko: naši středoškoláci si z Izraele odvezli jedno stříbro a tři bronzy

Datum: Autor/autoři: Martin Máca Rubrika: Soutěž

Mezinárodní fyzikální olympiáda letos oslavila jubilejní 50. ročník. U jejího zrodu, nejprve jako klání středoškolských studentů z Polska, Maďarska, Bulharska, Československa a Rumunska, přitom stál i brněnský rodák Rostislav Košťál, který již v roce 1959 zakládal i českou fyzikální olympiádu. I přes dominanci Asie si čeští studenti každoročně odvážejí několik medailí. Letos tomu nebylo jinak.