Moderní dějiny i aktuální společenská témata: objednejte si aktivity do výuky prostřednictvím Sametu na školách

Během nadcházejícího podzimu se uskuteční už třetí ročník projektu Samet na školách. Jde o unikátní vzdělávací platformu pro střední školy a 2. stupeň základních škol. Stojí za ní spolek Díky, že můžem a organizace

Post Bellum . Školy si mohou objednat zdarma aktivity do výuky. V nabídce jsou desítky workshopů, besed, přednášek i materiálů od mnoha dalších institucí, které jsou do projektu zapojené. Program se věnuje především soudobým dějinám s důrazem na dění okolo 17. listopadu. Využít aktivity mohou nejen učitelé, ale zapojit se mohou také samotní studenti a uspořádat si na škole vlastní připomínku sametové revoluce.

Nabídka programu se nezaměřuje jen na sametovou revoluci a moderní dějiny, ale i další aktuální společenská témata.
„Pro organizace s etablovaným vzdělávacím programem představuje Samet na školách jedinečnou platformu, díky které moh