Jak na vyloučení nebo podmíněné vyloučení žáka ze školy? - 2. část

Datum: Autor/autoři: Alice Kubů Frýbová Rubrika: Legislativa

V minulém článku jsme představili rozdíl mezi podmíněným a nepodmíněným vyloučením ze školy. Věnovali jsme se rozdílům mezi jednotlivými typy a situacím, kdy lze a nelze vyloučit podmíněně a nepodmíněně. Ačkoliv mohou být v praxi podmínky pro vyloučení splněny, ředitelé se často dopouští procesních chyb při vylučování: při vylučování nepostupují zcela podle správního řádu, mají nepořádek ve spisu nebo nepoučí žáka o jeho právech. Všechna tato pochybení mohou vést krajský úřad ke zrušení jejich rozhodnutí o (podmínečném) vyloučení.