Jak lze realizovat Den mediální gramotnosti na odborné škole

Implementace mediální výchovy velmi často naráží nejen na kapacity vyučujících, ale i škol. Například ředitelé odborných škol a učilišť by mohli vyprávět, jak obtížné je zařadit mediální výchovu do výuky. Jeden svět na školách se proto zaměřil na podporu výuky mediální výchovy a kritického myšlení právě na středních odborných školách a učilištích, a to v pěti regionech Česka, které jsou proti ostatním krajům republiky znevýhodněny z hlediska ekonomického, nízké vzdělanosti, chudoby, sociálního vyloučení a nezaměstnanosti. Na odborných školách v Karlových Varech, Liberci, Lounech, Mostě, Novém Jičíně, Odrách, Opavě, Olomouci či v Ústí nad Labem v rámci tohoto projektu proběhly během podzimu 2019 Dny mediální gramotnosti. Následující ilustrativní popis pochází ze Střední průmyslové školy a střední odborné školy služeb a cestovního ruchu ve Varnsdorfu.

Jak lze realizovat Den mediální gramotnosti na odborné škole
Táňa
Abrhámová
mediální