Do zahraničí vyjelo díky podpoře odborných praxí v Německu a Česku 6 500 žáků středních škol

Program podpory odborných praxí Koordinačního centra česko-německých výměn mládeže TANDEM letos slaví 20 let. Během té doby se podařilo vyslat do sousední země přes 3 700 mladých lidí z ČR a víc než 2 700 z Německa přijelo k nám. Na praxích strávili celkem 17 678 týdnů, což převedeno na roky představuje zhruba 340 let! Dvacet let realizace programu znamená nejen šest a půl tisíce vyslaných žáků a žákyň z nejrůznějších oborů, ale také vykázanou finanční podporu ve výši 4 240 990 eur, v přepočtu více než miliardu korun.

Mirka
Reifová
Koordinační centrum česko-německých výměn mládeže Tandem
„Poznal jsem nové způsoby truhlářské práce. Lidé jsou v Německu podobní jako u nás a byli ke mně milí a přátelští. Před praxí jsem měl obavy, že se nedomluvím, ale nakonec jsem to zvládl,“ popisuje své zážitky z praxe v zahraničí 18letý Michal.
Jak česko-německé odborné praxe probíhají?
V rámci Programu podpory odborných praxí mají žáci středních od