Do zahraničí vyjelo díky podpoře odborných praxí v Německu a Česku 6 500 žáků středních škol

Datum: Autor/autoři: Mirka Reifová Rubrika: Představujeme

Program podpory odborných praxí Koordinačního centra česko-německých výměn mládeže TANDEM letos slaví 20 let. Během té doby se podařilo vyslat do sousední země přes 3 700 mladých lidí z ČR a víc než 2 700 z Německa přijelo k nám. Na praxích strávili celkem 17 678 týdnů, což převedeno na roky představuje zhruba 340 let! Dvacet let realizace programu znamená nejen šest a půl tisíce vyslaných žáků a žákyň z nejrůznějších oborů, ale také vykázanou finanční podporu ve výši 4 240 990 eur, v přepočtu více než miliardu korun.