Divadelní brána jazyků otevřená

Školní divadlo má dlouhou tradici, jeho propagátorem a autorem her byl i Jan Amos Komenský. V posledních desetiletích ožívá, zejména na gymnáziích, divadlo cizojazyčné – žáci hrají představení v angličtině, francouzštině, němčině či španělštině. Hlavní divadelní sezóna bývá v adventním čase a v závěru školního roku.

Ve Žďáru nad Sázavou se stala tradicí anglická divadelní představení studentů místního gymnázia. V loňském školním roce sehrál soubor žáků 3. ročníku devětkrát hru Shrek – pro své spolužáky, pro rodinné příslušníky, pro základní školy i širokou veřejnost. Na úplném počátku stál zájem angličtinářky Michaely Kondýskové pořádat kurzy zážitkové pedagogiky. V průběhu projektových dní si žáci vyzkoušeli skotské hry, jedním z prvních divadelních počinů byly úryvky z My Fair Lady, následoval Sherlock Holmes a The Simpsons. A pak přišla třída, která nestála jen o zážitkový kurz, ale o skutečné divadlo. Chlapci a dívky se nezalekli delších anglických textů ani velké výpravy – z vlastní iniciativy připravili a sehráli, dnes již ve škole legendární, představení Harry Potter. Jejich úspěch motivoval další a další následovníky. Co víc si může vyučující přát?
Než se zvedne opona