Co přinášejí aktualizace RVP ze září 2020 v rámci středního odborného vzdělávání?

K 1. září 2020 vydalo ministerstvo Opatřením ministra školství, mládeže a tělovýchovy aktualizované rámcové vzdělávací programy oborů středního vzdělávání kategorie dosaženého vzdělání J, E, H, L0, L5, M a P stanovené v nařízení vlády č. 211/2010 Sb., o soustavě oborů vzdělání v základním, středním a vyšším odborném vzdělávání, ve znění pozdějších předpisů, č. j. MSMT-31622/2020-1. Pro střední školy to znamená, že mají povinnost zahájit výuku podle aktualizovaných RVP nejpozději od 1. září 2022, počínaje prvním ročníkem.

V rámcových vzdělávacích programech došlo předevšímk aktualizaci odborné složky vzdělávání rámcových vzdělávacích programů tak, aby odpovídala potřebám trhu práce, i když ve všeobecné složce vzdělávání došlo k aktualizaci oblasti ekonomického vzdělání dle požadavků vydaného Standardu finanční gramotnosti. Byla
doplněna vazba na Národní soustavu kvalifikaci