Školní jídelny v Číně

V Číně pro školní jídelny neexistuje jednotný právní standard. V zásadě musí jídlo poskytované školními jídelnami odpovídat zákonům týkajícím se bezpečnosti potravin, nicméně bezpečnostní a zdravotní standardy pro školní jídelny formulují jednotlivé samosprávy. V tomto článku představím především situaci v Liaoningu, svém rodném městě.

V mateřských, základních a nižních středních školách tvoří převážnou část jídelníčku čerstvě připravené čínské jídlo, které obvykle nebývá ohříváno v mikrovlnné troubě. Na středních a vysokých školách bývá jídlo bohatší a v jídelníčku se objevují západní pokrmy.
Mateřské, základní a nižní střední školy
Podle zákonů provincie Liaoning musejí mít mateřské, základní a nižní střední školy své vlastní jídelny, které jsou financovány a budovány školským odborem vlády. Školní jídelny navíc nesmějí být p