Polotovary ve školních jídelnách

Datum: Autor/autoři: Kateřina Pilařová Rubrika: Jak vařit

Cílem školního stravování by měl být chutný, pestrý a zdravý jídelníček pro zdravý růst a vývoj dětí. Při přípravě takové stravy bychom měli vždy a v co nejvyšší míře upřednostňovat základní a čerstvé suroviny, ne polotovary. Ty by se v jídelníčku školní jídelny neměly vyskytovat vůbec, nebo jen minimálně. Při výrobě pokrmů pro děti není potřeba používat žádná umělá dochucovadla ani nadměrné množství soli. Pracovníci ŠJ by měli být poučeni o tom, že na základě výživových doporučení by strava dětí měla být pestrá, kvalitní a v co největší míře z čerstvých surovin. Polotovary je možné používat skutečně pouze výjimečně.