Čipy ve školní jídelně

Obracím se na vás s dotazem ohledně čipů ve školní jídelně. Čipy jsou dětem prodány za určitou částku, která jim je po ukončení stravování vrácena. Čipy musí vracet čisté, funkční, nepoškozené. Po mé předchůdkyni zde byly čipy, které byly špinavé a popsané. Ona za ně ale zálohu dětem vrátila. My jsme tyto čipy nyní odepsali do manka, protože by se dál už prodat nedaly. Proto jsem přišla s nápadem (některé školy už to mají také tak), že si děti čip koupí do svého vlastnictví. Tudíž se jim částka, za kterou čip koupí, nevrací. Tento čip jim poslouží celých 9 let školní docházky a mohou ho použít i dále na střední škole. Používáme systém VIS Plzeň, který je v současné době na školách hodně používán. Kdybych napsala do řádku školní jídelny to, že je čip majetkem strávníka a že se záloha tudíž nevrací, bylo by to možné? I v případě, že současní strávníci si zakoupili čip s tím, že jim bude záloha vrácena, nebo to záleží čistě na mně jako vedoucí a vedení školy, jak nastavíme pravidla, nebo to po právní stránce je problém?

Čipy ve školní jídelně
Mgr.