Žijeme zeleně

Jaroslava
Pachlová,
školní družina, ZŠ Stráž u Tachova
Ve školním „corona roce” jsme se v naší družině více než jindy zaměřili na environmentální aktivity a na přesun většiny činností ven. Prostřednictvím celoroční hry Žijeme zeleně a jejích aktivit účastníci získávali návyky odpovědného chování vůči životnímu prostředí a tvořivému uchopení učení a her venku. V příspěvku je popsáno několik jednoduchých činností, které se dají zrealizovat ve venkovské i městské družině a zvládnete je i s velkým počtem dětí.
Celoroční hru v družině jsme pojali také jako eTwinningový projekt:
Žijeme zeleně - Živimo zeleno - Living greenly.
Celým projektem se neslo motto:
Mysli globálně - jednej lokálně!
Do projektu se zapojilo 10 zemí a nejaktivnější partneři byli z Chorvatska a Srbska. Naším cílem bylo povzbuzovat žáky a širokou veřejnost, aby se chovali k životnímu prostředí zodpovědně a udržitelně. Nechali jsme se inspirovat našimi projektovými partnery, a naopak my jsme je zase inspirovali svými aktivitami a výzvami. Dalším naším cílem bylo zlepšit stav našeho školního prostředí a nacházet co nejvíce námětů na aktivity prováděné venku.
Pracovali jsme podle společně navrhnutého plánu. Každý měsíc