Zásobník her

Datum: Autor/autoři: Ivana Böhmová Rubrika: Inovace a inspirace ze škol

Všude najdeme nepřeberné množství her a různých soutěží - v knihách, na internetu, ale ne všechny jsou uspořádané tak, aby vyhovovaly jak nám dospělým, tak právě samotným dětem, kterým jsou určené. Děti potřebují jasné a stručné pokyny, což, myslím, toto uspořádání pomocí kartiček splňuje. Každou hru vystřihneme a zalaminujeme. Děti si samy vytáhnou kartičku - třeba za odměnu, a po přečtení budou vědět a vidět, jak se hra hraje a co k ní potřebují. A sami si také provedení hry zorganizují. Samozřejmě jsou vždy pod dozorem a pokyny se mohou upravovat podle konkrétních potřeb a možností.