Rubikon v on-line světě

Vydáno: 13 minut čtení

RUBIKON (www.projektrubikon.info) je vzdělávací projekt učící žáky a studenty principům zodpovědného rozhodování a rozpoznání, případně odmítnutí potenciálních rizik. Mezi nejžádanější patří divadelní představení Patrik, komiks Patrik a on-line programy. Více o projektu jste si mohli přečíst ve Speciálech pro školní družiny 6/2021 a 1/2022.

Jak začlenit žáka se SVP do školní družiny?
PhDr.
Jaroslav
Jindra,
AISIS, z. ú.
V souvislosti s aktuálním výskytem koronaviru a opatřeními, která s tím souvisejí, se nebývale zvýšila nutnost umět pracovat s digitálními technologiemi. K tomu, aby člověk vedl v této situaci dál kvalitní život a zároveň dokázal maximálně eliminovat nebezpečí nákazy, musí mít potřebné digitální dovednosti.
Učitelé během několika týdnů zvládli učit své žáky a studenty pomocí digitálních nástrojů. Od posílání e-mailů s úkoly se posunuli k on-line výuce. V současné době mají k dispozici on-line technologie pro skupinovou i individuální práci, které úspěšně využívají. Kromě toho natáčejí výukové lekce a dělají tak vyučování pestřejší, zábavnější a vnášejí do něj řadu herních prvků.
Rubikon teď řeší, jak se tomuto trendu přizpůsobit a jakým způsobem nabídnout své programy v on-line podobě jak pedagogům k využití, tak i žákům a studentům.
Základem on-line přístupu jsou dvě webové stránky, které máme - jednu pro žáky a druhou pro pedagogy. O druhé zmíněné jsme psali v minulých článcích. Zde se zaměříme na to, jak chceme využít on-line možnosti směrem k žákům a studentům.
Webová stránka Rubikonu pro žáky a studenty
Na základě nové situace jsme se rozhodli kompletně předělat webovou stránku pro žáky a studenty na naučně-zábavný web, který bude sestaven z řady vzdělávacích lekcí (rozhodování - sázení - cesta správného rozhodování...). Všechny lekce mají st