Malí bastlíři

Vydáno: 7 minut čtení

Možná je titulek trochu zavádějící, protože mnozí si pod pojmem bastlíř představí pouze počítačového kutila. My jsme tomuto pojmu ponechali jeho širší užití pro pojmenování všech kutilů. Bastlířem či bastlířkou jsou označováni technicky zdatní jedinci. Výraz pochází z německého slova basteln, což česky znamená kutit a dřív se takto pojmenovávali domácí kutilové či hobby řemeslníci, co stále něco kutí, sestrojují a vymýšlejí. Bastlíř je takový moderní kutil. Družina se může pro děti stát jakousi bastlírnou.

Malí bastlíři
Jaroslava
Pachlová
Aktivity spojené s „kutěním“ možná nenadchnou úplně všechny děti, ale dá se v družině vyčlenit místo pro malé bastlíře, kde si mohou individuálně tvořit. A alespoň občas vytvořit podmínky pro celou skupinu.
Můžeme začínat s jednoduchými úkoly. Třeba tvořivě bádat s káčami, setrvačníky, vlčky...
Začínáme - káči, setrvačníky, vlčci
Materiál:
korkové zátky, zbytky kartonů, zbytky stavebnic a koleček, víčka, stará cédéčka, zahrocené špejle, zahrocená párátka, nůžky, tužky, pastelky, tavná pistole, skleněné kuličky atd.
Postup:
Zkuste vyrobit