Ledové květy - výtvarné aktivity se sněhem a ledem

Datum: Autor/autoři: Jaroslava Pachlová Rubrika: Tvoříme

Příspěvek přináší několik střípků z realizovaných výtvarných aktivit se sněhem a ledem, které jsme uskutečnili ve školní družině ve Stráži u Tachova. Zima děti láká ven nejen k pohybovým hrám na sněhu a ledu či tradičnímu stavění sněhuláků, ale toto období vybízí vyzkoušet si i jiné, méně tradiční aktivity. Děti přirozeně objevují změny skupenství vody, experimentují s ledem a sněhem, sněhová pokrývka se jeví jako velké malířské plátno, sněhové vločky vyzývají k zatajení dechu nad jejich křehkostí a masa sněhu k tvorbě neobvyklých staveb.