Kráva není fialová, kuře není vždy žluté a maso opravdu neroste v mrazáku

Datum: Autor/autoři: Vlastimil Jura Rubrika: Klima školní družiny

Bezpečné zabarikádování se v budově školy anebo školní družiny není jen pouhý termín „odcizování dětí přírodě“. Je potřeba vnímat tuto přemíru péče i jako ochuzování dětí o osobní zkušenosti a prožitky, na které chtějí samy přijít a chtějí si je samy vyzkoušet a poznat, a to navíc v přirozeném prostředí. Tedy normálně se naučit chodit volným lesem, a ne po asfaltovém chodníku, lézt po stromě, a ne po prolézačce nad molitanovým bazénem anebo se naučit pozorovat živé zvíře a umět si je i pohladit.