Kódujeme v družině

Datum: Autor/autoři: Vladimíra Kyselková Rubrika: Inovace a inspirace

Hledáte pro děti do družiny nové aktivity, při kterých budou muset přemýšlet a zároveň to pro ně bude zábava? Co třeba zkusit propojit odpolední hry se základy programování a nechat děti ovládat jednoduchého robota nebo se na chvíli stát „programátorem“, který vytvoří ten správný kód? Evropská iniciativa Code Week, která vznikla s cílem přiblížit programování a digitální technologie dětem, žákům, ale i dospělým všech věkových kategorií, připravila platformu plnou inspirace a návodů, díky které dokáže připravit zábavné vzdělávací aktivity každý - i někdo, kdo sám nikdy neprogramoval. Stačí mít chuť zkusit něco nového a můžete objevovat tajemství robotů, kódů a algoritmů společně s dětmi.