Celoroční projekt školní družiny "Pomocníci čarodějky Knihodějky"

Datum: Autor/autoři: Ivana Staňková Rubrika: Inovace a inspirace ze škol

Jedním z hlavních cílů vzdělávání je vést žáky k tomu, aby zvládli základy komunikace - slovní i písemné. Děti čtou méně než dřívější generace. Je větší výběr různých zdrojů informací. Nedostatek čtení má však určitě vliv na způsob vyjadřování, na schopnost formulovat srozumitelně myšlenky a volit vhodné výrazy. Cílem naší hry je podpořit rozvoj zájmu o rodný jazyk a knížky, a tím vytvořit základ pro pravidelný návyk k četbě, který je rozhodujícím faktorem pro úspěšný rozvoj čtenářských i komunikativních dovedností během celé školní docházky i pro pozdější uplatnění v životě.