Zapojení rodiny do vzdělávání dětí předškolního věku

Zapojení rodiny do vzdělávání dětí v mateřské škole má velmi pozitivní přínos pro děti. Učitelé a rodiče jsou partnery při výchově a vzdělávání dětí a jejich součinnost přispívá ke zdárnému rozvoji dítěte. Seriál, jehož osmou a zároveň závěrečnou část najdete na následujících stránkách, nastíní čtenářům možnosti vedoucí ke vstřícné spolupráci učitelů a rodičů v rámci vzdělávání dětí.

Zapojení rodiny do vzdělávání dětí předškolního věku
Mgr.
Miroslava
Strakatá
ředitelka MŠ Slunečnice Maršovice, lektorka DVPP
Třídní schůzky
Schůzky rodičů v konkrétní třídě mohou mít různý charakter. Jejich účelem je zpravidla poskytnutí informací týkající se chodu a provozu mateřské školy, ozřejmění nějaké blížící se akce školy apod., avšak schůzky mohou být doplněny také nějakým programem. Důležité je promyslet den a hodinu, kdy se schůzka rodičů ve třídě bude konat. Učitelé mohou rodičům udělat časovou nabídku uskutečnění schůzky, vyvěsí ji například na nástěnce, kam rodiče zapíší čas, který jim vyhovuje. Podle hodiny, na níž je zapsáno nejvíce rodičů, určí učitel čas konání schůzky.
Rovněž výběr prostředí pro realizaci schůzky může být různý. Většinou se schůzky odehrávají ve t"