Venkovní učebna "jurta" v předškolním vzdělávání

Datum: Autor/autoři: Olga Vyhnánková Rubrika: Inovace a inspirace

Naše sídlištní mateřská škola na okraji Prahy je šestitřídní, z toho jsou dvě třídy „speciální“ především pro děti s řečovým a kombinovaným postižením. Podařilo se nám sladit potřeby všech tříd, dětí a pedagogů s podmínkami Výzvy č.37/2017 z Operační programu PRAHA – PÓL RŮSTU (dále OP PPR). Ve spolupráci všech zaměstnanců, zřizovatele a externích spolupracovníků jsme podali v roce 2018 žádost o dotaci ve výši necelé dva miliony korun na projekt Venkovní učebna a související úpravy zahrady. Žádost byla spojena s rozsáhlou administrativou, přípravou, náročným zpracováním a také čekáním. Za dva roky byl náš projekt schválen a mohli jsme začít s realizací našich plánů. Jaké plány to byly a jak vznikaly?