V lesních školkách děti nerostou jako dříví v lese

Datum: Autor/autoři: Denisa Dvořáková Rubrika: Klima školy

Pedagogika se neustále vyvíjí a to, co za našeho dětství bylo ve výchově běžné, už dnes nemusí platit. V posledních letech se i u nás začíná k dětství přistupovat jako k etapě, která dokáže ovlivnit život v dospělém věku, a přibývá rodičů, kteří pro své děti chtějí trochu jinou školku, než je ta běžná, tradiční. Pojmy jako alternativní a inovativní se tak objevují v souvislosti se vzděláváním předškolních dětí čím dál častěji. Mezi těmito proudy se začíná prosazovat takzvaná přírodní pedagogika, ze které čerpají lesní mateřské školy. Co si pod tímto pojmem představit?