Severská cesta: Vzdělávání a péče o děti v raném dětství

Datum: Autor/autoři: PhDr. Irena Borkovcová, MBA Rubrika: Pohled do zahraničí

Motto: Děti jsou naše budoucnost Severské země věnují předškolnímu vzdělávání a rané péči mimořádnou pozornost. Jsou přesvědčeny, a dokazují to i průzkumy OECD, že investice do kvality rané péče a vzdělávání se několikanásobně vrátí1). Politické záměry i pedagogické přístupy těchto zemí byly prezentovány na mezinárodní konferenci „International Conference on Nordic Early Childhood Education and Care policies and pedagogy“ ve dnech 26–27. března 2019 v Oslo2).