Mezigenerační propojení

V minulém Speciálu (Speciál pro MŠ 5/2020) jsme se jako společnost Mezi námi, o. p. s., představili, přiblížili vám naše cíle v oblasti mezigeneračních vztahů, pomoc zejména tam, kde se vazby mezi generacemi vytrácejí. Do našich aktivit se zapojilo již přes 300 školských a seniorských zařízení po celé republice. V našich programech podporujeme propojování generací seniorů, dětí a lidí v produktivním věku.

Mezigenerační propojení
Program Povídej propojuje školská a seniorská zařízení pro společné pravidelné sdílení času při různých tvořivých, sportovních a kulturních aktivitách. Program Přečti buduje klub pohádkových čtecích seniorů, kteří docházejí číst do mateřských škol dětem pohádky. V rámci programu Pomáhej se senioři stávají užitečnými pomocníky v mateřských školách. V pro